V charitativní aukci na internetovém serveru bude dražit předměty věnované předními osobnostmi české kulturní, politické, společenské a sportovní scény.

„Na desátý ročník Štafetového běhu Evropou z dánského Ribe do belgického Bruselu vysílá Domov na zámku Bystré osmičlenný tým a k uhrazení nákladů jsme se rozhodli ve dnech 21. až 27. dubna na serveru aukro.cz uspořádat internetovou charitativní aukci. Draženými předměty budou například dary pana prezidenta Václava Klause, Idy Kelarové, Leoše Šimánka, Vlastimila Harapese, Jarmily Kratochvílové a sportovních klubů HC Slavia Praha a HC Moeller Pardubice,“ uvedl ředitel Domova na zámku Bystré Ivo Musil.

Štafetový běh Evropou pořádá evropská organizace osob s postižením. Jeho účastníci se v cílovém Bruselu sejdou se zástupci Evropského parlamentu.
„Nápad Domova na zámku Bystré Pardubický kraj velmi oceňuje, je to netradiční způsob, jak získat finanční prostředky na prospěšné aktivity,“ doplnil Miloslav Macela, radní Pardubického kraje, který nad internetovou aukcí přijal záštitu.Chcete-li přispět i vy, číslo účtu Domova na zámku Bystré je 78-9968440287/0100. V případě zaslání dobrovolného příspěvku uvádějte variabilní symbol 91414.

Radim Hromádko