Vedení společnosti Sion group nesouhlasilo s částkou čtyř milionů, kterou prý město Sionu poskytlo během posledních dvou let. Tvrdí, že šlo pouze o 143 tisíc.

Spor se rozhořel kvůli penězům

V žalobě společnost požadovala, aby město ve zpravodaji uvedlo informace na pravou míru. Obě strany i po soudu dále trvají na svých stanoviscích a neshodly se ani na celkovém vyznění závěrečné řeči soudkyně Věry Adámkové.

„Potvrdilo se, že jsme článkem nepoškodili dobré jméno jednoty bratrské. Protistrana byla seznámena s možnostmi odvolání a soud se klonil k jednání. Se Sionem ale vztahy na ostří nože nemáme,“ zhodnotil situaci tiskový mluvčí magistrátu Václav Svoboda.

Ředitel Sion group Denis Doksanský ale líčení popsal jinak: „Soudkyně vyzvala město, aby spor byl řešen mimosoudními cestami. Zvážíme, co podnikneme dál. Naší hlavní činností totiž nejsou soudy s městem.“

Pod značkou Sion group se nachází několik organizací, jejichž činnost se zaměřuje především na děti. Orientovat se ve struktuře společnosti činilo podle Václava Svobody problémy i právnímu zástupci Sionu. „Nedokázal odlišit, kde začíná škola a kde už jde o Sion group. Tyto pojmy několikrát smísil,“ řekl mluvčí hradeckého magistrátu.