V Hradeckém kraji připadl sníh, silnice jsou s opatrností sjízdné

Všechny silnice v kraji jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné, informovali na svých webových stránkách silničáři.

V Královéhradeckém kraji dnes ráno teploty klesly až pět stupňů pod bod mrazu, na mnoha místech kraje jsou hlášeny sněhové přeháňky, kvůli kterým je také snížená viditelnost. V Orlických horách se místy tvoří závěje.

Podle meteorologů by se sněžení mělo během dne změnit v déšť, sněžit by mělo v Královéhradeckém kraji jen v polohách nad 800 metrů nad mořem. Denní teploty vystoupají až na pět stupňů.

Sníh pokryl většinu silnic v Pardubickém kraji

Ve všech oblastech Pardubického kraje musí řidiči počítat se sněhem na silnicích. Všechny cesty jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, informoval provozní náměstek Správy a údržby silnic Pardubického kraje Václav Ouhrabka. Námraza avizovaná meteorology při styku dešťových srážek s promrzlou vozovkou se zatím neobjevila.

Na státních silnicích mohou řidiče kvůli sněhu čekat obtíže na komunikaci I/11 v úseku Jablonné nad Orlicí - Červená Voda přes Suchý vrch a I/43 z Červené Vody do Králík, kde leží vrstva nového ujetého sněhu do pěti centimetrů. "Pro nákladní automobily jsou na silnici přes Suchý vrch doporučeny sněhové řetězy," uvedl Ouhrabka.

Na menších komunikacích leží do tří centimetrů sněhu, většinou rozbředlého. Místy se začínají tvořit sněhové jazyky a závěje, například ve vyšších polohách Moravskotřebovska a v Železných horách na Chrudimsku.

V 06:00 bylo v Pardubickém kraji zataženo a silně sněžilo. Vál mírný západní vítr, teploty se pohybovaly od minus tří do plus jednoho stupně Celsia.

 

Silnice na Vysočině jsou sjízdné jen s opatrností

Na Vysočině k ránu napadlo kolem pěti centimetrů nového sněhu. Rozbředlý sníh ztěžuje dopravu na dálnici D1 a na nejzatíženějších tazích. Na komunikacích nižších tříd, které se sypou drtí, leží vrstva ujetého sněhu. Krajští silničáři upozorňují, že silnice v kraji jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Řidiči se mohou setkat s váznoucími kamiony.

V kraji začalo sněžit kolem 04:00. Teploty v noci klesly i na minus čtyři stupně Celsia, podle předpovědi meteorologů se přes den oteplí a srážky budou ustávat.