A aby toho nebylo málo a obyvatelé města si ještě véce „užili“, prohánějí se přes Skalici piráti silnic, kterým vůbec nic neříká předepsaná padesátikilometrová rychlost. Českoskaličtí obyvatelé však už toho mají po krk a požadují podstatně častější měření rychlosti na všech dopravně frekventovaných komunikacích.

Ještě vloni měla městská policie k dispozici přenosný radar, s nímž měřila rychlost. Legislativní kotrmelce však způsobily, že o něj přišla, takže měřit nemůže. „Když jsme měli k dispozici radar a používali ho, situace se rychle změnila k lepšímu. Teď když ho nemáme, řidiči vesele překračují rychlost. Věřím, že budeme moci v budoucnosti radar opět využívat. Městu by to určitě prospělo,“ řekl nám velitel zdejších strážníků Pavel Blatník.

Na druhé valné hromadě občanského sdružení Za obchvat České Skalice, která se konala minulý týden, měl na toto téma emotivní projev jeden z občanů města, který rozčíleně konstatoval, že řidiči nerespektují dopravní značení a nejen na hlavním tahu městem, ale i v přilehlých ulicích jezdí jako blázni. „“Přes Skalici byla čtyřicítka. Ta se zrušila a teď je padesátka. Ukažte mi, kolik aut jede přes město touto povolenou rychlostí. Myslím, že málokteré. Proto je potřeba rychlost měřit a neukázněné řidiče trestat,“ nechal se slyšet účastník valné hromady občanského sdružení Za obchvat.

V současné době měří rychlost ve městě na požádání zdejší radnice dopravní policisté z Náchoda. Koncem března byl Deník u toho. Policisté měřili rychlost v Jiráskově ulici a během dvou hodin zastavili deset řidičů, kteří ve svých automobilech uháněli rychlostí větší než šedesát kilometrů za hodinu. „Pokud tito řidiči jedou více než šedesátkou, je to určitě důvod k uložení tisícikorunové pokuty,“ uvedl policista Tomáš Hvězda. Těchto policejních akcí probíhá několik do měsíce a budou se pravidelně opakovat.

Nepřiměřená rychlost automobilů ohrožuje nejen chodce a cyklisty, ale je také častou příčinou dopravních nehod ve městě. Měření je tedy podle strážníků městské policie a především občanů města důležitou a nezbytnou prevencí.