Vyznavači prken na kolečkách si budou muset počkat. Ačkoli přestavba skateparku v Šimkových sadech začala už v srpnu, zajezdí si možná až na jaře.

Skateboardistům zima nepřeje„Rekonstrukce bude u konce v říjnu, ale vzhledem k počasí v podzimních měsících ho patrně oficiálně otevřeme až na jaře. O termínu uvedení do provozu se musíme ještě domluvit se Skateboardovým klubem Hradec Králové, který má park v pronájmu,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Soukup.
Člen klubu Miroslav Opletal potvrdil, že otevírat park na zimní měsíce není příliš vhodné: „Za chvíli bychom park beztak zavřeli, v zimě je nízká návštěvnost a jezdit je navíc nebezpečné. Riziko úrazů je v této době mnohem větší.“

Nad pořádkem bude bdít správcePracovníci specializované firmy teď natírají konstrukci skateparku a opravují střechu. Celý prostor je připravován k položení překážek. Novinkou areálu bude osvětlení na fotobuňku, které zajistí také větší bezpečnost. Nad dodržováním provozního řádu bude nově dohlížet správce.
„Výběr překážek, které by podle předběžných dohod měl zaplatit sponzor, radnice konzultovala s příznivci skateboardingu i výrobci. Sloužit by měly také jezdcům na BMX kolech a in-line bruslích,“ dodal Martin Soukup. Smlouva o sponzorství je podle náměstkových slov ale teprve v jednání.
Oprava skateparku přijde město na dva miliony korun, přesto jeho osud není v budoucnosti příliš jistý. Zastupitelstvo totiž schválilo harmonogram rekonstrukce Šimkových sadů, ve kterém se se sportovištěm nepočítá. „Přestože v plánech skatepark zahrnut není, v nejbližších pěti letech by měl zůstat na svém místě. Navíc chystáme výstavbu menších parků v městských částech, pro ně si místo tipujeme,“ popsal situaci Martin Soukup.