V největším českém středisku ve Špindlerově Mlýně se dnes lyžovalo na 17 kilometrech sjezdovek, na kterých je asi půl metru sněhu. Za plného provozu středisko nabízí 27 kilometrů tratí a rozšíření provozu areál chystá.

V Říčkách i v Deštném v Orlických horách leží na sjezdovkách dokonce až 120 centimetrů sněhu. V Říčkách bude v pátek a sobotu kvůli závodům ale uzavřena černá sjezdovka.

V Orlických horách je vysloveně krásně, podívejte se ve fotkách:

Dobré podmínky k lyžování jsou také v Jizerských horách. Po posledním sněžení je celistvý i okruh Jizerské padesátky, na kterém se dá trénovat, uvedl Martin Kunc, ředitel Jizerské o.p.s., která se stará o úpravu tamní magistrály. Podle něj se upravuje už zhruba 200 kilometrů tratí a sjízdná je nově i třeba Olivetská hora.

MČR v historickém lyžování Jasanky 2019 v Olešnici v Orlických horách.
Tipy na 21. - 23. ledna: Závody v historickém lyžování i největší taneční soutěž

Lyžařská střediska v celém Česku ostatně podle provozovatelů nabízí dobré sněhové podmínky. Na sjezdovkách v otevřených skiareálech je dostatek sněhu a předpověď slibuje další sněžení, díky kterému by se mohly otevřít i zatím nezprovozněné vleky a lanovky. Zkrátka nepřijdou ani běžkaři. Výběr stop se po nedávné oblevě díky sněžení opět rozšířil a zejména ve vyšších polohách jsou kilometry upravených běžeckých tras.

Kompletní lyžařský servis najdete ZDE

V Pardubickém kraji jsou díky nízkým teplotám a přírodnímu sněhu v provozu všechny skiareály. Například středisko v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem otevřelo všech 10,4 kilometru sjezdových tratí v plné šířce. 

Na Vysočině se pět z 12 otevřených sjezdovek zapojilo do propagační kampaně krajské organizace Vysočina Tourism a nabízí lyžařům desetiprocentní slevu na jízdném. Slevový voucher najdou na portálu Vysocina.eu a do konce března jej mohou uplatnit na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, ve Svratce či v Novém Jimramově na Žďársku.

Běžkaři mohou na upravené tratě u Nového Města na Moravě a v jihlavském Českém mlýně. Ve vyhrazených hodinách může veřejnost využívat tratě novoměstské Vysočina Areny, tento víkend ale budou nepřístupné kvůli biatlonovým závodům.