Tady jde o minuty. Začíná přestávka během divadelního představení a většina lidí se rychle řadí do fronty, aby se občerstvila. Na některé se ani nedostane. A bude hůř.

Čtvrteční start elektronické evidence tržeb zkomplikuje dříve běžnou věc. „Obava, že všechny neobsloužíme, je naprosto reálná. Máme na to patnáct minut. Lidé si musí objednat, ale také všechno zkonzumovat," popisuje Jaroslav Lorenc, který zprostředkovává občerstvení v hradeckém Klicperově divadle.

Zadání transakce do systému a tisk účtenky zdržuje každý nákup o vteřinu. „V konečném součtu jsou to tři minuty. Část zákazníků prostě neobsloužíme. Už teď je to totiž komplikované. Chystáme ceduli, na které bude napsáno, že se omlouváme. A také otázka: takhle jsme to chtěli?! Nejsmutnější je, že státu tento počin nepřinese nic. Neprodám toho tolik, budu mít menší tržbu, zaplatím menší daně," lamentuje podnikatel, který vlastní i restauraci a zajišťuje catering.

Přijmout dalšího člověka prý není řešení. „Nevyplatí se to finančně a ani by to nic neurychlilo," dodává s tím, že ho zavedení EET celkově přišlo zhruba na čtyřicet tisíc korun.