Zájemci tak budou mít dnes a zítra možnost nahlédnout do zákulisí nejen vily Idyly v hradecké Brožíkově ulici, ale díky komentovaným prohlídkám a ukázkám práce i s chodem organizace, která poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením.

Dnes může každý, kdo má zájem, přijít od devíti hodin ráno do devatenácti hodin, zítra od patnácti do čtyřiadvaceti hodin.

„V rámci sociální rehabilitace nabízí SKOK do života lidem s mentálním postižením nácvik dovedností a získání vědomostí potřebných pro bydlení, pracovní uplatnění a kvalitní život mimo vlastní rodinu. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout pod pokličku služby, kterou společnost poskytuje,” uvedla ředitelka společnosti Kateřina Drábková Bíbusová.

Dnes navíc bude v deset hodin dopoledne slavnostně otevřena dílna Ladílna. Tato chráněná dílna navazuje na sociální rehabilitaci a její činnost se zaměřuje na služby a výrobu v oblastech jako úklidové a kancelářská práce nebo drobná manuální činnost, kde dospělí lidé s mentálním postižením dokážou odvádět kvalitní práci.

„Zřízením dílny Ladílny se SKOK do života snaží zprostředkovat stávajícím uživatelům sociálních služeb pracovní uplatnění a možnost vydělat si peníze. Toto je nezbytné pro to, aby lidé s mentálním postižením vnímali svůj život jako smysluplný a srovnatelný s životem ostatních lidí,” dodala Drábková Bíbusová.

Celý den se pracovníci i uživatelé služeb budou těšit na návštěvu všech, kteří se chtějí o jejich „skocích do života“ dozvědět více a seznámit se s nimi.

Jak ředitelka společnosti dodala, komentované prohlídky tu budou každou hodinu a v Ladílně jim klienti předvedou, jak pracují i ukážou jim také své výrobky.

Zítra je den otevřených dveří od patnácti do půlnoci. A z jakého důvodu? Mimo jiné proto, že se úderem devatenácté hodiny bude mít slavnostní premiéru obsluha „Bistra U Dvou přátel”. Také zde si mohou zájemci sami vyzkoušet roli pracovníka nebo zákazníka.