„Nechceme připustit, aby k nějakému slučování došlo. Tato škola je jedinečná, protože poskytuje žákům rozšířenou výuku o hudební obory nebo také o keramickou dílnu,“ sdělil zástupce sdružení Miloš Berounský.

Petice jako první vlna odporu


Jiné mínění má Marie Dušánková, ředitelka základní školy Jiráskovo náměstí, které by se mohl záměr města také týkat. „Zatím nemáme od magistrátu žádné konkrétní návrhy. Byl nám představen určitý koncept, ale to je vše. Jde o školy na Slezském a Pražském Předměstí. Konkrétní řešení se dozvíme až na čtvrtečním jednání,“ sdělila Marie Dušánková.

Rodiče se však nechtějí nechat odradit a už sepsali také petici proti záměru města. „Hodláme ji začít podepisovat přímo na veřejném jednání a necháme ji kolovat mezi rodiči i občany až do konce prázdnin. V září ji pak chceme odevzdat magistrátu,“ prozradil Berounský. Dodal také, že pokud ani tento krok nezabere, pak jsou připraveni uspořádat v říjnu protestní akci.

Proti takovémuto razantnímu kroku je ředitelka další z dotčených škol ZŠ Jih Alena Hradílková. „Tyto spory a protesty nejsou řešením naší situace. Zbytečně se dopředu dělají závěry,“ poznamenává.

„Magistrát vychází při analýze stavu dětí z kapacit, které mají z dob, kdy byly objekty postaveny. To už ale není aktuální stav,“ podotýká Berounský. Náměstek primátora Martin Soukup k tomuto dodává: „Máme k dispozici i současný stav kapacit škol. Nechali jsme si je zpracovat přímo od ředitelů, kde jsou brány v úvahu jednotlivé speciální učebny nebo také pronajaté prostory jiným subjektům,“ tvrdí. „Byl nám dán prostor pro vlastní návrhy řešení a ty uveřejníme ve čtvrtek,“ dodal Jiří Záleský, ředitel ZŠ Habrmanova.