Prázdninový provoz skončil 30. srpna, avšak během školního roku provoz pokračuje.

„Budeme se zase muset učit, navíc se ve škole často docela nudím,“ hodnotí návrat do školy Tereza Kučerová.

Na otázku, co bylo o prázdninách nejlepší, odpovídá Nikol Šmídová: „Určitě výlet s Klídkem. O půl páté ráno nás vzbudili a museli jsme do lesa, kde jsme našli UFO. Bylo to zábavné.“

Jak prožily vaše děti první školní den? Máte hezké fotografie svých prvňáčků?
Pošlete nám je na adresu zuzana.skvrnova@denik.cz a podělte se s ostatními.

Následně uspořádáme soutěž o nejhezčí fotku.
Podrobnosti čtěte zde.
Děti z klubu Klídek pod záštitou sdružení Prostor pro.

ANKETA: Těšíte se do školy? A jaké byly prázdniny?

Dominik Kramář,
13 let, Chlum, 7. třída


Prázdniny jsem si celkem užil, ale přišly mi moc krátké, takže bych je ještě prodloužil. Do školy se vůbec netěším. Nebaví mě vstávat tak brzo ráno a hlavně každý den psát domácí úkoly na další den. Na druhou stranu se těším na svoje kamarády, které jsem během prázdnin neviděl.

Martin Bulíček,
11 let, Březhrad, 5. třída


Mně se tyhle prázdniny moc líbily, ale asi bych je už ani neprodlužoval. Nemůžu říct, jestli se do školy těším, nebo netěším. Škola mi nijak nevadí a baví mě skoro všechny předměty. Jen se vyloženě těším na své kamarády a na naši paní učitelku.Nelly Dohodilová,
8 let, Hořiněves, 3. třída


Tyhle prázdniny byly super a moc jsem si je užila, ale na nový školní rok už se vlastně taky těším. Už jen proto, že tam mám dost kamarádů a i naše paní učitelky mám moc ráda, protože jsou fajn. Co mi ale vadí, je psaní domácích úkolů.

Dominika Fiharová,
10 let, Hořice, 5. třída

Letos mi přišly prázdniny dost krátké a hrozně rychle utekly. Na nový školní rok se ale docela těším. Ve škole mě baví předměty jako výtvarná výchova nebo pracovní činnosti. Taky máme hodnou paní učitelku, takže se těším i na ni.

Michalka Tatíčková,
7 let, Hradec Králové, 2. třída


Nejdříve jsem ani prázdniny mít nechtěla, ale nakonec byly dobré. Do školy už se moc těším, protože mě to tam baví. Naše paní učitelka je na nás hodná. Ze všech předmětů mám nejraději psaní, ale třeba čtení mě moc mebaví.


HANA MEDKOVÁ