Obnova obou škol za 44 milionů

Obnova budov nebude levnou záležitostí. Předpokládané ná〜klady na úplnou rekonstrukci Rašínovy školy dosahují 34 milionů korun, u Masarykovy počítají s více než devíti miliony. Při rekonstrukci starší z budov Nechanice chtějí využít peněz z norských fondů, což by bylo až 80 procent nákladů.

Bez fondů dojde jen na nejnutnější

Do obnovy školních budov se však město musí pustit v každém případě. „Pokud neuspějeme, budeme žádat o jiné dotace. V takovém případě bychom dělali jen to nejnutnější a v etapách podle naléhavosti,“ říká starosta Jiří Pechar. I v okleštěné variantě však náklady na obě budovy činí dohromady 17 milionů.

Podle ředitelky školy Jaroslavy Pavlů jsou nyní největšími problémy vytápění Rašínovy školy a stav komínů na Masarykově škole. „Na kvalitu výuky to však nemá vliv,“ je přesvědčena ředitelka školy, v níž dostávají vzdělání děti z Nechanic i z 16 okolních obcí.


Další informace se zájemci dozvědí na úterním Dni s Deníken od 15 do 17 hodin na nechanickém Husově náměstí. Kromě sledování práce mobilní redakce tady na návštěvníky čekají soutěže, kulturní program a podobně.