Děti spolu s vychovatelkami ze školních družin v základní škole ve Štefánikově ulici si to uvědomují a stejně jako minulý rok i letos uspořádaly sbírku pro děti z Dětského domova v Nechanicích.

„Inspiroval mě příběh dívky z televizního pořadu, který uvádí Ester Janečková. Ona byla z dětského domova a jeho prostřednictvím našla svou rodinu, která se k ní ani po shledání nezachovala hezky. A tehdy mě napadlo, že bychom mohli alespoň trochu dětem bez domova udělat radost. A kdy jindy, než před Vánoci," vypráví Lída Slezáková, jedna z iniciátorek sbírky.

V loňském roce se sbírka setkala s velkým zájmem jak dětí, tak i rodičů. Sešlo se velké množství hraček, výtvarných potřeb, ale i kosmetiky. „Pan ředitel si pro to musel přijet mikrobusem, bylo toho opravdu hodně," vzpomíná vychovatelka.

„Jsme moc rádi, máme tady přes čtyřicet dětí a když dostanou něco pod stromeček, je to pro ně velká věc," je potěšen Luboš Holeček, ředitel Dětského domova v Nechanicích.

Na děti z dětského domova v Sedloňově zase myslí další hradecká škola, a to na třídě SNP. „Je to tak, že každá třída splní přání jednomu dítěti a složí se na dárek. Děti z dětského domova nám přijedou poděkovat formou vystoupení pro děti. Už to tak děláme mnoho let," říká Věra Fridrichová, učitelka ze ZŠ SNP.