Škola ve Smiřicích je odloučeným pracovištěm hradecké Střední školy služeb, obchodu a gastronomie.

„Modernizaci školských prostorů ve Smiřicích nutně potřebujeme kvůli žákům, kteří se do Smiřic přestěhují z areálu v Černožicích. Stavební práce budou probíhat v celém objektu a pro středoškoláky a jejich pedagogy ve stávající budově například vybudujeme nové šatny a hygienické zařízení. Do vstupní haly umístíme jídelnu a v jižním křídle vzniknou učebny praktické výuky pro přípravu jídel studené i teplé kuchyně a také pekárna s cukrárnou,“ řekl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za investice.

Nová přístavba nabídne prostory pro sklady materiálu a potravin, prádelnu se žehlírnou, úklidovou místnost, kancelář a také pro vzduchotechniku a další nezbytné technologie. Stavební práce za více než 25 milionů korun i s DPH potrvají přibližně rok včetně měsíčního zkušebního provozu.

Přijímací zkoušky. Ilustrační foto.
Přijímačky v plném proudu. Víme, z jakých škol Hradecka je žáci zvládají nejlépe

„Výuka během stavebních úprav bude probíhat beze změn, ale musíme být se školou a stavební firmou v intenzivním kontaktu, abychom zajistili bezproblémový průběh výuky a samotnou realizaci tolik potřebné investice. Těší mě, že díky finančním prostředkům z krajského rozpočtu zlepšíme podmínky pro studium na další krajské škole, ze které vychází spousta špičkových absolventů,“ uvedl náměstek odpovědný za krajské školství Arnošt Štěpánek.

Školní budova ve Smiřicích nacházející se na sídlišti Gen. Govorova pochází z roku 1996, původně byla Střední školou potravinářskou. V roce 2014 prošla zateplením obvodového pláště a výměnou oken. Se Střední školou služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové byla sloučena v roce 2018. Po tomto kroku došlo k rozšíření nabídky oborů učebních i maturitních.

S využitím tiskové zprávy

Pod hlavičkou Střední školy služeb, obchodu a gastronomie lze studovat maturitní obory: sportovní management, fotograf, kosmetička či hotelnictví a cestovní ruch. Vyučit se lze v oborech kadeřník, číšník, cukrář, aranžér, specialista prodeje, pekař, kuchař-číšník, kuchař či zahradník. Obor podnikání pak lze studovat jako nástavbu denní formou i dálkově. Zájemci mohou využít také zkrácené obory rekondiční a sportovní masér nebo vlásenkář a maskér. Ve školním roce 2023/2024 se ve škole vzdělává 1038 žáků v denní formě vzdělávání a 47 žáků v dálkové formě vzdělávání. Jedná se o největší školu v kraji, pokud jde o celkový počet žáků. /Zdroj: KÚ KHK/

Mohlo by vás zajímat: Hradecký archeolog odkrývá historii soupeření s Pardubicemi. Je to fenomén, říká

Zdroj: Stanislav Ďoubal