Žáci v přibližně 20 vybraných školách v České republice mají šanci sledovat na velkoplošných televizních obrazovkách program zaměřený například na prevenci kriminality či volnočasové aktivity. Informovala o tom Jana Vosáhlová ze společnosti LeTkom, která projekt připravila.

"Jedná se převážně o největší technicky zaměřené střední školy v jednotlivých krajích, přičemž v každém kraji je do našeho projektu zapojena minimálně jedna škola. Postupně chceme síť škol účastnících se projektu rozšiřovat. Nynější školy jsme vybírali na základě doporučení jednotlivých krajských úřadů a úřadů práce," uvedl jednatel společnosti Tomáš Peška.

Podle Vosáhlové zatím jde o pilotní projekt, v příštím roce by televize s programem pro studenty mohly být umístěna přibližně na stovce škol.

Firma na přípravě projektu spolupracovala se státními institucemi, neziskovými organizacemi a také s firmami, které absolventy středních škol chtějí jako zaměstnance. Na televizních obrazovkách ve školách by měli studenti škol nacházet také aktuální informace, tipy na výlety, pozvánky na koncerty či sportovní výsledky. Projekt také umožňuje, aby televizní vysílání jednotlivé školy využívaly jako vlastní zpravodajský kanál, žáky tak budou mít možnost informovat například o aktuálních změnách v rozvrhu. Součástí vysílání je i pomoc při výběru povolání.