„Už měla hodně za sebou. Předpokládám, že předána do užívání bude na podzim,“ uvedla vedoucí odboru školství hradeckého magistrátu Alena Synková.

Tělocvičny procházejí obnovou také ve škole v ulici Milady Horákové na Moravském Předměstí, kde odborná firma opravuje podlahu, a v malšovické Štefcově ulici. Tady se za jeden a půl milionu opravuje prosklená stěna.

Ve škole v ulici Milady Horákové řemeslníci za čtyři a půl milionu korun zároveň obnovují sociální zařízení. Základní školy Bezručova a Sever dostávají přes léto zpevněné plochy před vstupem, školáci z Pouchova se mohou těšit na novou dlažbu vnitřního dvora.

Další velkou investicí do školních zařízení města je rozšíření Mateřské školy Plotiště- Sever, čímž se zvýší její kapacita o padesát dětí.

„Docílíme toho úpravou nevyužívaného podlaží, kde vzniknou dvě učebny,“ vysvětlila Alena Synková. Město tak podle ní reaguje na zvyšující se poptávku rodičů po umístění dětí v předškolních zařízeních.

Šest milionů korun proinvestuje město v mateřince v Kampanově ulici v Labské Kotlině II, kterou čeká výměna rozvodů ústředního topení, teplé vody a oken.

„Okna ve čtyřicet let starém objektu už jsou v havarijním stavu a kromě úniků tepla hrozí úrazem. Výměnu oken bychom potřebovali provést téměř všude,“ prohlásila vedoucí odboru školství hradecké radnice.

Někde, například ve školkách v Hrubínově, Čajkovského, Lužické a Štechově ulici, už se podařilo okna vyměnit na jaře. „Stálo nás to čtyři miliony, ale bylo to potřeba,“ doplnila Alena Synková.

K dalším větším zlepšením v hradeckých mateřinkách patří rekonstrukce sociálních zařízení ve dvou pavilonech ve Štefánikově ulici, výměna zdravotechniky ve Štefcově ulici, oprava střechy vMŠ Švendova.

Novou fasádou i okny se bude moci chlubit také mateřinka v Kotěrově ulici.

Některé investice, třeba výstavbu mlhovišť ve školkách na Pláckách a v Malšově Lhotě nebo rekonstrukci bazénu ve školce ve Škroupově ulici radnice zajistila už v červnu.