Stavbaři zamíří do areálů škol se začátkem letních prázdnin. Na řadu se letos dostala Střední průmyslová škola v Hradci Králové. Ta volala po opravení střechy budovy. Předpokládané náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na šestnáct milionů korun.

„Během letních prázdnin probíhají především práce, které by nebylo možné za plného provozu a během výuky provést. Jde například o malování, nátěry oken či opravy podlah. Tyto práce budou zaplaceny z větší části z krajského fondu rozvoje a reprodukce a z vlastních zdrojů škol, které vznikají z odpisů,“ vysvětlil radní odpovědný za oblast školství Jiří Nosek.

Dalších deset milionů připadne domovu mládeže ve Vocelově ulici. Ten z těchto peněz opraví sociální zařízení ve své další budově v ulici Jana Masaryka. Částku 3,5 milionu korun si vyžádají také stavební práce v chlumeckém areálu Střední školy technické a řemeslné z Nového Bydžova.

„Školy a školská zařízení by se letos měly dočkat rekonstrukcí a oprav za zhruba 170 milionů korun. Z toho 140 milionů by měl kraj zaplatit ze svého rozpočtu. Za dalších 30,5 milionu korun by měly proběhnout drobné opravy či nákupy z vlastních finančních zdrojů škol,“ doplnil radní Nosek.