Téměř hodinu a půl se ve čtvrtek odpoledne věnoval fotbalový trenér Ladislav Škorpil otázkám, které mu prostřednictvím internetových stránek www.hradecky. denik.cz zaslali čtenáři.


Zde přinášíme nejzajímavější dotazy a odpovědi, které se netýkají sportu.


Zdravím vás, pane trenére. Co by podle vás město Hradec nejvíc potřebovalo? (Jaroslav K., Nový Hradec)

Silné ekonomické subjekty. A to říkám proto, že mi není dobře z toho, jaký vývoj to vzalo v ZVU, ČKD, Tesle, pivovaru, mlékárně a Masokombinátu Březhrad.


Dovedl bych si vás živě představit s primátorským žezlem. A vy? (Vlašský O., HK)
V Kocourkově ano, ale jednou v Hradci při patu mezi bývalým primátorem Dvořákem a budoucím primátorem Vlasákem to dokonce hrozilo…


Dobrý den. Je o vás známo, že jste se postavil na obranu vily Anička, proč a jakou vidíte naději na její záchranu? (člověk z Hradce)

Podle dostupných informací o tom rozhodují památkáři a svým způsobem právem. Viděl jsem přednášku k fotografiím z doby, kdy řada vil na okruhu, počínaje vilou Aničkou, byla postavena, a to podle záměrů architektů Gočára s Kotěrou. A pravdu má MUDr. Fink, který říká, že z pohledu okruhu bourání není dobře, zatímco z pohledu Gočárovy třídy by tam být nemusela. Poněvadž jsem se v Hradci narodil, mám k ní takový vztah, že bych ji neboural.


Dobrý den, co říkáte na přestavbu honosného krajského sídla, budovy pivovaru? Nepřijde vám to pro úředníky příliš honosné a drahé sídlo? Přeji hezký den. (Jan Hovorka, Moravské Předměstí)
Přijde. Mně tam bylo nejlépe v podnikové formance za ředitele Vlčka, kterému jsem později vyčetl, že kdyby se nedal na politiku, mohl tady být pivovar dodnes.


V pondělí jste byl viděn na Opaťáku. Znamená to, že trénujete na setkání otužilců na Vltavě u Národního divadla? (Jiří Jiřík, HK)

Trénuji si vlastní organismus proti nemocem.


Kompletní rozhovor - KLIKNĚTE ZDE!

LADISLAV ŠKORPIL v redakci Hradeckého deníku odpovídá on-line na dotazy čtenářů. Přihlíží redaktor Jiří Košťák. Foto: Jan Jelínek