O další část se již zanedlouho rozroste nově vznikající areál Domova sociálních služeb pro mentálně postižené ženy.

Klientkám začne sloužit pavilon pro ošetřovatelskou péči, jehož součástí bude nová jídelna a kuchyně, dalších třicet lůžek nebo také hřiště na míčové hry či bazén. Své zázemí tady nalezne také vedení ústavu.

„Rada kraje už schválila vypsání zadávacího řízení na vybavení pavilonu. To by mělo přijít na více než šest milionů,“ uvedl mluvčí Královéhradeckého kraje Jiří Hošna.

Za tyto peníze hodlá kraj pořídit postele, informační systém, žaluzie, osvětlení, sportovní a rehabilitační nářadí a náčiní, audiovizuální techniku a venkovní nábytek. „Vše by mělo být na místě zhruba do poloviny prosince,“ poznamenal Hošna.

Do centrálního pavilonu by se po jeho dokončení měly přesunout ženy s vážnějšími typy postižení, které nyní žijí v zámku ve Skřivanech.

„V minulém roce již byla uvedena do provozu první část areálu. Tehdy byly postaveny tři domky s kapacitou dvanácti lůžek, které jsou dvoupodlažní. Přízemí je bezbariérové a klientky jsou ubytovány v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích. Sociální zařízení mají společné vždy dva sousedící pokoje,“ upřesnil již před časem ředitel Domova sociálních služeb Slavomil Štefan.

Vznikající pavilon přijde na skoro 75 milionů korun. První část areálu, kterou kraj postavil vloni, přišla na 73 milionů.

V galerii najdete, jak o výstavbě hovořil před rokem náměstek Miloslav Plass.