„Strážníci chytili mě a později i manžela, když jsme jeli domů. Nemáme ve Slatině zatím trvalé bydliště, ale máme zde pozemek a bydlí zde rodiče. Řekli, že nám věří a skončilo to u domluvy, ale prý by nám mohli dát i pokutu," popsala Lenka Knězová svůj zážitek ze Slatiny.

Dopravní značka, která je od Hradce Králové v Kladské ulici u zahrádek, mluví jasnou řečí. Vjet do Slatiny tak mohou pouze obyvatelé, dopravní obsluha a městská hromadná doprava. Ostatní mají smůlu. „Vjezd je povolený pouze lidem s trvalým bydlištěm nebo těm, kteří zde podnikají. Obecně ale lze říci, že kromě uvedených případů by nikdo jiný do Slatiny jezdit neměl," uvedla Eva Čížková, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Problém by mohli mít dnes a zítra rodiče, kteří půjdou se svými ratolestmi na zápis do místní mateřské školy. Vozidla musí nechat před Slatinou, což by znamenalo buď u čerpací stanice nebo u vydavatelského domu Hradeckého deníku. To ale znamená více než kilometrovou procházku po silnici.

„Zákon mluví jasně. Do lokality se dá dostat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou. Záleží na strážníkovi, jak bude případný prohřešek řešit," dodala Eva Čížková.

Silnice ve Slatině se opravuje na dvě etapy. Úplně průjezdná by vozovka měla být až po čtvrtém srpnu.