Podle původního plánu měli řidiči po opravené silnici v Kladské ulici ve Slatině jezdit už od pondělního dne. Rekonstrukce vozovky, která začala na konci března, se však protáhne až do 20. října.

Špatný průzkum

Na vině jsou špatné geologické průzkumy, které neodhalily spodní vodu. „Původní plány vzaly za své, když se začalo stavět. Změnila se technologie, a tím se protáhla doba oprav. Ale stavbaři na to přišli až v době, kdy měli silnici rozkopanou, takže už ji dodělat musí," potvrdil Martin Kabrhel, vedoucí oddělení pozemních komunikací hradeckého magistrátu.

Dodrží termín?

Uzavírka Kladské ulice nekomplikuje život jen místním obyvatelům, ale také řidičům mířícím z krajské metropole do Orlických hor. „Z naší strany uzavírka pokračuje. Skončit by měla 20. října. Ovšem je brzy říci, jestli se vše stihne a automobily tudy budou moci od 21. října jezdit," dodal Martin Kabrhel.

V současné době musí řidiči jezdit po objízdných trasách. Od Černilova musí jet buď přes Piletice nebo Svinarskou ulicí, kde se napojí na hlavní tah od Třebechovic pod Orebem. Právě přes město betlémů, Librantice, Výravu a Libřice vede trasa pro těžkou dopravu včetně autobusů.

Snazší cesta

Obyvatelé Slatiny vítají alespoň otevření křižovatky na Piletice, která byla v první etapě uzavřená. „Už nemusíme objíždět celé město, abychom se dostali do centra. V Librantické ulici také už není takový provoz, takže se situace zlepšila," uvedla Lenka Knězová, která ve Slatině bydlí.

Stavba komplikuje místním život nejen v dopravě, ale také se během oprav nedostanou vozidly na své pozemky.

Stavbaři slibovali, že se 
o místní postarají. „Domluvili jsme se s dělníky, že popelnice od domů vždy odvezou na svozová místa, kde je vysypou popeláři. Pak je zase vrátí na svá místa," řekl již dříve Jiří Brandejs ze Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje.