Jedna z hradeckých dominant však postupně ustupuje ze své slávy a místo, aby se vyjímala na předních místech žebříčku luxusních hotelů, nalezneme její jméno na stránkách levných ubytoven. Například na serveru ubytovny.cz lze najít inzerát nabízející měsíční pronájem jednolůžkového pokoje za cenu 5500 korun. V ceně jsou zahrnuty energie (voda, teplo, elektřina), možnost připojení na internet v hotelové hale či 1x týdně úklid pokoje úklidovou službou. „Je mi z toho smutno. Za tuto cenu by v hotelu, jakým Černigov v minulosti býval, měly být dvě noci. A je mi opravdu líto, že se Černigov do segmentu levných ubytoven nakonec dostal,“ posteskl si nad současným směřováním hotelu jeho bývalý ředitel Jan Strnad.

Uvadající zájem o Černigov přiznávají i zaměstnanci. „S klienty, kteří tu přespávají jednu noc a s těmi, kteří tu bydlí dlouhodobě, je to tak půl na půl. Je to asi tím, jakou má současný hotel budoucnost. Ale tu naši zatím moc neřešíme. Zatím jedeme dál,“ nechal se slyšet jeden ze zaměstnanců hotelu, který však nechtěl uvést své jméno.

Agónii kolem budoucnosti hotelu ještě přiživují stále se odsouvající termíny jeho demolice a přestavby na moderní hotelový komplex Clarion pod taktovkou společnosti CPI. Ta stále čeká na vydání potřebných razítek, například stavebního povolení.

Podle mluvčího CPI Jan Buriana jsou tyto poslední kroky, které zpečetí osud hradecké dominanty, v České republice nadmíru zdlouhavé. „Stavba hotelu Clarion je pro nás stále prioritou. Povolovací řízení jsou však v našem státě příliš zdlouhavé. Teď kvůli nim, ale také díky snaze některých lidí Černigov uznat za kulturní památku, máme asi rok a půl zpoždění,“ informoval mluvčí CPI Jan Burian s tím, že právě kvůli stále trvajícímu povolovacímu řízení má před sebou hotel Černigov ještě minimálně rok života. „Samozřejmě, že jsme mohli hotel už dávno strhnout. Máme stále platný demoliční výměr. Ale proč strhávat stavbu, která nějakým způsobem zatím funguje. Pokud nemáme krok B, nebudeme přeci dělat krok A. I proto se domnívám, že ještě minimálně tuto sezonu bude hotel Černigov dál sloužit,“ dodal Jan Burian.

Po obdržení všech razítek proběhne odstranění Černigova v několika etapách.

Během prvního měsíce dojde k odstrojení stavby. Zmizí veškeré zařízení, vzduchotechnika, okna a dveře.

Následovat bude demolice podnože a nakonec i samotného objektu. Pokud technika nedosáhne na nejvyšší podlaží, rozeberou jej stavbaři ručně pomocí drobné bourací techniky.