Oblíbená akce se za podpory Statutárního města Hradec Králové uskuteční od 10 do 18 hodin na nádvoří Městské hudební síně v Zieglerově ulici a na přilehlých severních terasách. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do vnitřních prostor Adalbertina.

Událost vznikla jako podpora nejen hradeckých prodejců vína a jako osvěta s cílem zlepšit orientaci návštěvníků v oblasti vinařství. Slavnosti vína a burčáku se od prvního ročníku těší velkému zájmu veřejnosti. Proto i letos přichází řada vystavovatelů s bohatou nabídkou. V té jsou kromě vín moravských zastoupeny i skvělé druhy vín z celé Evropy.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou škálu burčáků i například na vína portská. Chybět nebudou ani stánky s jídlem a pochutinami vhodnými k degustaci vín. K dispozici budou speciality jako portugalské oleje a olivy, vinné želé, sušená rajčata nebo výrobky z husích jater. Novinkou bude burčákomat z Chateau Lednice před vchodem do Městské hudební síně.

Atmosféru slavností zpříjemní i stylový hudební doprovod. Od 10 hodin dopoledne bude hrát Hradecká cimbálová muzika, odpoledne kapela Klapeto.

(kul)