Speciální výroční slevu 90 procent si pro návštěvníky připravila Správa nemovitostí Hradec Králové, která je provozovatelem areálu. Slevu mohou lidé využít na jakémkoliv vstupném v den výročí otevření lázní, tedy v neděli 9. dubna.

„Je třeba dopředu upozornit, že aquacentrum má omezenou kapacitu, uvnitř může být najednou maximálně 240 návštěvníků. Předpokládáme, že by v tento den mohla dorazit až tisícovka zájemců,“ podotkl náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický.

Prioritou pro nejbližší období je fotbalová tréninková plocha s umělou trávou, tři univerzální kurty a nové sociální zázemí. Vizualizace.
Stadion ve Smiřicích se promění. Přibude hřiště s umělou trávou i nové kurty

V den výročí budou pro návštěvníky připravené také drobné upomínkové předměty. V areálu městských lázní pak bude k dispozici výstava dobových fotografií se stručnou historií vzniku lázní. Od čtvrtka až do pondělí je v aquacentru navíc akce 20 minut navíc pro každého.

Městské lázně byly v Hradci Králové otevřeny 9. dubna 1933. „Aquacentrum v městských lázních je oblíbeným a navštěvovaným místem, ročně sem zavítá přibližně 110 tisíc návštěvníků. Atraktivitu místa zvedá nejen prostředí, ale také nabídka,“ uvedl Vrbický.

Z opočenského zámku. Tomáš Kořínek
Co potáhne na Opočno? Rozšířené prohlídky, kuriozity, korunovační klenoty i lego

Aquacentrum v městských lázních je o prodlouženém víkendu otevřeno každý den od 10 hodin. Ve čtvrtek 6. dubna se aquacentrum i 50metrový bazén uzavře ve 21 hodin, od pátku do pondělí je zavírací doba ve 20 hodin.

Výstavba městských lázní byla zahájena v roce 1931 a financována Královéhradeckou městskou spořitelnou. Budovu, která měla připomínat zaoceánský parník, navrhl hradecký architekt Oldřich Liska. V původních lázních byl vybudován čtyři metry hluboký bazén, se skokanským můstkem a lopatkovitým vlnobitím, v té době jediným ve střední Evropě. Stavba objektu vyšla na 5,5 milionu korun. V roce 1996 začala rozsáhlá rekonstrukce městských lázní, trvala 26 měsíců. Z původních vanových a parních lázní se stalo moderní aquacentrum.