Najít v okolí lékařského zařízení volné místo totiž zpravidla bývá nadlidský výkon. I proto přichází hradecká radnice s projektem výstavby parkovacího domu na místě stávajícího parkoviště mezi klinikou a Stavoprojektem. Parkovací dům by měl usnadnit život i lidem, kteří si jezdí vyřizovat různé úřední záležitosti do nedalekého sídla Okresní správy sociálního zabezpečení.

„Na tomto projektu teď usilovně pracujeme. Víme, že zdejší situace je opravdu alarmující,“ uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich a dodal, že radnice tímto úkolem pověřila odbor hlavního architekta pod vedením Petra Brůny.

Podle něj by měl nový parkovací dům pojmout minimálně 200 vozidel.

„Poptávaný počet vychází z dříve provedených průzkumů parkovacích deficitů v okolí, budou ale samozřejmě sledovány i varianty s vyššími kapacitami parkhausu kolem 300 vozidel,“ dodal architekt.

Nový parkovací dům by pro město měla podle koncesionářské smlouvy vystavět firma ISP. Otázkou však zůstává, kdy nový parkovací dům na Slezském Předměstí vyroste.

K REALIZACI JE DALEKO

„Vše se bude odvíjet od postupu prací, počínaje zpracováním studie řešení, vydáním územního rozhodnutí a stavebního povolení a konče samotnou výstavbou.

Obecně tyto jednotlivé kroky zaberou několik měsíců, a všechny dohromady pak několik let,“ uvedl náměstek Jindřich Vedlich, který by byl rád, kdyby nový parkhaus na Slezském Předměstí začal lidem sloužit co nejdříve.

Svízelnou situaci v parkování řeší v krajském městě výstavbou parkovacích domů. V Hradci Králové řidiči naleznou „azyl“ pro své vozy například v parkovacím domě Katschnerka, který je pod správou firmy ISP. Jeho výstavba stála přes 100 milionů a kapacita je 500 míst. Stejná firma též provozuje kryté parkování v Regiocentru, jenž je součástí sídla Královéhradeckého kraje. Menší kapacitu, 90 míst, pak nabízí v centru města parkovací dům Kollárova pod správou SNHK.