Kauza kolem obou škol se ale začíná pěkně zamotávat. Ředitelka stěžerské odborné školy Iva Blehová, která se zároveň měla stát ředitelkou obou sloučených škol, totiž na svou funkci rezignovala.

„Ano, vzdala jsem se své funkce uplynulý pátek,“ potvrdila nám stručně Iva Blehová.

„O rezignaci jsem slyšel, ale nic písemně jsem neviděl. Pokud je to skutečně pravda, pak po formální stránce na její místo nastoupí její zástupkyně ze školy,“ komentoval krajský radní pro oblast školství Jiří Nosek.

Jak dodal, nic to nemění na skutečnosti, že se o sloučení obou škol bude na krajském zastupitelstvu rozhodovat právě tento čtvrtek.

„Sloučení zastupitelům doporučil výbor pro výchovu, vzdělávání a výchovu s tím, že nástupnickou školou by měla být právě stěžerská odborná škola,“ připomněl Nosek.

Podle něho je ale nemožné předjímat jejich rozhodnutí. „V zastupitelstvu je pětačtyřicet členů, nevím, jak budou hlasovat a ani to nijak nemohu ovlivnit,“ upozornil Jiří Nosek.

„Ano, o rezignaci paní ředitelky jsem slyšel. A dost dobře si nedovedu představit, jak její nástupkyně zvládne dvě školy bez předchozích zkušeností. Uvidíme,“ komentoval současný ředitel obchodní akademie Jaroslav Bajer. „Jen by mne zajímalo, jaká je to vlastně koncepce ve školství, když se sloučení dvou tak velkých škol šije horkou jehlou,“ dodal Bajer.

Připomeňme, že kraj urychlil sloučení obou škol kvůli protestům studentů a učitelů proti řediteli obchodní akademie Jaroslavu Bajerovi. Několik měsíců mu vyčítají mimo jiné i to, že se žáky nekomunikuje, naopak direktivně přikazuje.

Mnohdy jde až o malichernosti. Studentům se například nelíbilo, že by se měli ve škole přezouvat. Proto také studenti s učiteli po škole vyvěsili plakáty, aby ředitel z obchodní akademie odešel.