Dobrou zprávou pro milovníky slunečních paprsků je také otevření nově vybudované Slunné loučky vedle plaveckého bazénu. Otevření se kvůli setí trávy pozdrželo, první návštěvníci by se ale měli dovnitř podívat 15. července. Otevírací doba bude závislá na počasí, správa předpokládá, že v provozu bude každý den od 10 do 18 hodin.

Vstup za 30 korun

„Celodenní vstup turniketem z ulice bude stejný pro jednorázově platící návštěvníky i pro majitele čipových hodinek, a to 30 korun pro dospělého," uvedla ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové (SNHK) Jaroslava Bernhardová.

Děti do 120 centimetrů budou mít na loučku vstup zdarma. Přístup na slunnou loučku budou mít zdarma všichni návštěvníci, kteří si koupí vstupenku do bazénu nebo do městských lázní.

Omezení bazénu

O prázdninách ale návštěvníci musí počítat s omezením krytého plaveckého bazénu i městských lázní. Oprava totiž čeká dětské šatny a sociální zařízení za 3,9 milionu korun. Na programu jsou přes léto tradičně i pravidelné opravy, malování veřejných prostor, oprava dlažeb a další práce.

Plavecký bazén bude uzavřen pro veřejnost od 29. srpna do 11. září. Vzhledem k připravovanému otevření Slunné loučky v polovině července, plánuje uzavřít SNHK provoz plaveckého bazénu na konci prázdnin a na začátku září, ne na začátku července, jak tomu bývalo v minulých letech.

Nové záchody

„V tomto období bude prováděna i největší akce, kterou je oprava dětských šaten, sprch a sociálních zařízení v hodnotě téměř čtyř milionů korun. V době odstávky budou v dětských šatnách provedeny bourací práce a maximum hrubých stavebních prací, dokončovací práce budou probíhat i po skočení plánované odstávky, již za provozu 50m bazénu. Celá akce by měla být ukončena v polovině října," uvedla ředitelka.

Na termín odstávky jsou dále naplánovány také drobné opravy a údržbářské práce, malování veřejných prostor, kontrola jednotek vzduchotechniky a výměna filtrů, kontrola pískových filtrů včetně doplnění pískové náplně, oprava obkladů, dlažeb a oprava spárování, mytí bazénové vany a prosklených stěn, dezinsekce objektu a celkový úklid.

Možnost koupání po dobu odstávky krytého plaveckého bazénu je v sousedícím aquacentru a také na letním koupališti Flošna.

Lázně po bazénu

Uzavření městských lázní je plánováno na termín od 12. do 23. září. „Provozní odstávka městských lázní 
v měsíci září je nejvhodnější a byla naplánovaná po skončení odstávky plaveckého bazénu. Pro návštěvníky saunového oddělení v městských lázních bude vybudována ledová studna naproti ochlazovacímu bazénku. Na tuto investici je vyčleněno dvě stě šedesát tisíc korun," popsala Romana Lišková náměstkyně primátora zodpovědná za majetek a městské organizace.

Milovníci vody po dobu odstávky mohou využít alternativy koupání v krytém bazénu a v případě pěkného počasí i na letním koupališti Flošna.   (zum, mv)