Právě kulturní dům připravil na sobotu nejmenším milé překvapení. Mohli sami napsat, co by si přáli pod vánoční stromek a odpoledne pak poslali své prosby přímo Ježíškovi do nebe. Chlapci většinou toužili po nejrůznějších autíčkách, děvčata pro změnu po panenkách. Někdo byl s prosbami skromnější, jiný by rád počítač, notebook nebo mobilní telefon. Zcela zákonitě: co dítě, to jiné přání.

Město v sobotu neovládly jen balonky, na kterých děti posílaly svá přání přímo Ježíškovi. Ve zdejším kulturním domě Dvorana se také konaly vánoční trhy. Přitom stačil docela malý nápad: děti pod dohledem pracovnic z domu dětí a mládeže malovaly ozdoby na vánoční strom domu a rodiče se naopak věnovali nákupům vánočních dárků.

U stánků jako v dalších městech bylo živo. Na odbyt šly keramika či kosmetika. Lidé si také vybírali například obvyklé vánoční ozdoby, které tu nabízela rodinná sklářská firma Juklových Ozdoby cz ze Dvora Králové nad Labem. Podle nich na českém trhu letos hraje prim barva kovově šedá se stříbrným potiskem a všechny odstíny fialové. Kupodivu se příliš neprodávají tradiční kouličky, ale Češi dávají přednost figurkám – labutím, medvídkům, ale také známým pohádkovým postavičkám Krtečka či Spejbla a Hurvínka.