Zajímá vás tento architektonický klenot? Pak vás jistě potěší, že v neděli 7. června si kapli ve 14 a v 15 hodin můžete projít spolu s průvodcem. Sakrální stavba má bezbariérový přístup a vstupné vás vyjde na 50 korun, snížené o desetikorunu méně.

Nedělním odpolednem zazní hudba skladatele W. A. Mozarta

Hradec Králové - Zhruba sto účinkujících vystoupí v neděli ve Velkém sále Adalbertina od 16 hodin. Uskuteční se zde totiž Requiem W. A. Mozarta v čele s Jindřichohradeckým symfonickým orchestrem. Vstup je zdarma.

Představí se zde sólisté Eva Kývalová, Jarmila Kosinová, Ondřej Socha, Martin Vodrážka a sbory PS Smetana, PS YMCA Jakoubek, Chrámový sbor Adama Michny. Dirigovat bude Petr Píša.

Jindřichohradecký symfonický orchestr byl založen roku 1998 z popudu Petra Bajera, který byl několik let dirigentem orchestru, a Bohumila Komínka, který se o orchestr staral 10 let v roli jednatele. Na jeho práci pak plynule navázal Daniel Smejkal. Orchestr začínal s díly barokních skladatelů a období raného klasicismu. Později se repertoár začal rozšiřovat a dnes si naši posluchači mohou vyslechnout díla od baroka až po skladatelské počiny 1. poloviny 20. století.

Tečka týdne: Nebezpečná torpéda

Východní Čechy - Počasí, ve kterém by člověk psa nevyhnal je nejpříhodnější doba pro venčení fenky Majdy. V pěkném počasí totiž naše špacíry podél Labe znepříjemňují cyklisté. Připomínají torpéda vystřelená z ponorek. Řítí se nehlučně a za zády se zjevují zcela nečekaně. Tím, že většina z nich nemá helmu, ohrožují jenom sebe, ale absence zvonku nebo aspoň hlasitého upozornění je časovanou bombou, která může způsobit nepříjemnosti druhým.   (Jaromír Fridrich)