Charitativní představení se koná 6. prosince odpoledne v sále Filharmonie a lidé, kteří si zakoupí vstupenku v hodnotě 300 korun, pomohou s pokrytím nákladů na vybavení hemato-onkologického oddělení určeného pro léčení větších dětí v Dětské klinice královéhradecké Fakultní nemocnice.

Děti se mohou fotit se Sněhurkou i trpaslíky

Výtěžek ze vstupného předá pořadatelka akce operní pěvkyně Ema Hubáčková před zahájením představení řediteli nemocnice Romanu Prymulovi a vedoucí hemato-onkologického oddělení Jiřině Chládkové.

Celkem padesát vstupenek Ema Hubáčková věnuje dětem, kterým se podařilo nad zákeřnou nemocí zvítězit, a jejich rodinám.

Krásnou baletní pohádku nejen pro děti o krásné Sněhurce, zlé maceše a sedmi trpaslících nastudoval balet Národního divadla Brno. Děti, které představení navštíví, se budou moci o přestávce ve foyer a po představení na jevišti vyfotografovat se Sněhurkou, princem, královnou a sedmi trpaslíky.

Z dětských obrázků bude výstava

Každé dítě si může s sebou přinést jeden vlastní obrázek s námětem pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků, který se stane součástí výstavy. Obrázek by měl být maximálně na formátu A1, na zadní straně by mělo být jméno autora, datum narození a kontakt.  Nejlepší práce otiskne Deník. Autor vítězného obrázku získá Zvláštní cenu senátora Parlamentu České republiky Jaroslava Malého. Představení se koná za finanční podpory Královéhradeckého kraje.   (or)