„Díky nadílce sněhu jsme na sobotní odpoledne 19. ledna připravili jako poděkování našim fanouškům na Facebooku za prolomení stého návštěvníka stránek BMWrace malý dárek. Od 13.30 do 16.30 hodin bude zájemcům plně k dispozici areál okruhu CzechRing. Asfaltový povrch se štědrou sněhovou pokrývkou a s teplotou hluboce pod bodem mrazu připraví zaručeně velkou porci zábavy. Bude se jezdit po celém areálu i v místech, kde se v létě rozkládala motokárová dráha," láká na  jízdu ředitel akce Vojtěch Chaura.

Přihlášky musí řidiči poslat předem

Zájemci se musí předem přihlásit na e-mailu chaura@bmwrace.cz a uvést svoje jméno a auto. Startovné pro účastníky je čtyři sta korun na celé odpoledne.

„Samotný závod BMWrace je naplánován na 21. až 23. června 2013. Oproti loňskému ročníku bude hlavní den sobota, kdy je připraven nejen samotný závod, ale i bohatý doprovodný program. Informace o připravovaném programu a možnost registrace je k dispozici na našich webových stránkách," doplňuje tiskový mluvčí Roman Málek.

CzechRing funguje od září 2011. Dominantou autodromu je mimoúrovňové křížení s přeskokem první dráhy. 
Každoročně se zde koná Rallyshow, na které se na hradeckém letišti už dvakrát představil známý zpěvák a jezdec Daniel Landa.

Mimo závodů využívají okruh také vědci pro testování vozů. Loni v létě tu například jezdila formule z pražské ČVUT, která se účastní mezinárodní soutěže.

„Okruh je charakteristický rychlými pasážemi a několika rovnými úseky. To umožňuje provádět průběžné dynamické testy a měření v jednotlivých úsecích," uvedl manažer autodromu Karel Pohner.