Všechny silnice jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné, informovali na svých webových stránkách silničáři. Tíhou sněhu polámané větve a stromy způsobily v noci v regionu kolem osmi desítek poruch na vedeních vysokého a nízkého napětí.

Teploty se v kraji pohybují kolem bodu mrazu, v některých oblastech jízdu řidičům ztěžují sněhové přeháňky. Například na hlavní silnici I/14 u Rudníku na Trutnovsku, kde dnes ráno sněžilo, havaroval do příkopu kamion. Policisté motoristům doporučují při jízdě zvýšenou opatrnost, přizpůsobení rychlosti jízdy podmínkám na vozovkách a také zimní výbavu.

Energetikům se do rána podařilo většinu poruch opravit. "Nyní pracujeme na odstranění posledních osmi poruch na vedeních vysokého napětí a tří na nízkém napětí. Poruchy jsou hlavně na Turnovsku, Semilsku a Novopacku," řekla mluvčí společnosti ČEZ ve východních Čechách Šárka Beránková. Výpadky proudu se podle ní dotkly několika desítek domácností.

Spadané stromy komplikují i provoz na železnici. Po 07:00 kvůli překážejícímu stromu musel zastavil osobní vlak na trati Mladějov v Čechách - Libuň. Strom se sice podařilo odstranit, ale po projetí dvou vlaků trať zatarasil další padlý strom. "Trať by mohla být opět volná během jedné hodiny," řekl v 10 hodin pracovník libuňského nádraží.

Podle meteorologů by dnes mělo být oblačno až zataženo se sněhovými přeháňkami. Teploty vystoupají mírně nad bod mrazu. Meteorologové upozorňují na to, že ve vyšších polohách se mohou kvůli silnému větru tvořit sněhové jazyky či závěje.