Doprava v krajském městě a jeho okolí se včera ráno blížila kolapsu. Stovky a možná i tisíce lidí přijely do práce nebo škol pozdě. Postižena byla nejen individuální, ale i veřejná silniční a železniční doprava.
 
Jízdní řády? Ty byly lidem jenom k smíchu, protože autobusy, trolejbusy i vlaky jezdily tak, jak jim to podmínky dovolily. Nebo spíš nedovolily.
Podle jízdního řádu se neřídily ani vlaky. Nejhorší situace byla u rychlíků mířících do Hradce od Liberce, které nabíraly obrovská zpoždění. Po celé dopoledne se u nich pohybovalo kolem dvou hodin…
 
Problémům se kvůli pomalu jedoucím autům a některým ucpaným kritickým místům nevyhnula ani městská hromadná doprava. S důsledky ranní kalamity se vyrovnala až kolem poledne. Do té doby se vozidla městem pohybovala s velkým zpožděním, některé spoje vůbec nejely. Nešťastní byli například lidé v Lochenicích, protože ranní spoje linky 15 uvízly v kolonách u uklouzaného plotišťského nadjezdu. Problémy měli i lidé v dalších obcích. S pohybem po uklouzených cestách bojovaly autobusy všech dopravců.
 

Silničáři však vinu odmítají. „Dělali jsme a stále ještě děláme, co můžeme. Venku byla veškerá dostupná technika i lidé. Ráno spadlo velké množství sněhu a než jsme zasáhli, auta ho ujezdila. Reakce soli tak byla pomalejší,“ uvedl Martin Komárek z hradeckých technických služeb.