Ráno byly kvůli závějím neprůjezdné tři menší cesty na Orlickoústecku, po 11. hodině zůstávala uzavřena již jen cesta mezi Anenskou Studánkou a Helvíkovem.

Silničářům se dopoledne podařilo zprůjezdnit úsek mezi Výprachticemi a Valteřicemi a také cestu mezi Horními Heřmanicemi a Rýdrovicemi. Zprůjezdnění cesty mezi Anenskou Studánkou a Helvíkovem komplikují závěje.

V nižších polohách obou krajů se teploty pohybují mírně nad bodem mrazu, mrholí či prší. Ve vyšších polohách padá déšť se sněhem či sněží, tvoří se sněhové jazyky a dohlednost je na mnoha místech snížena vlivem srážek. Například v Krkonoších připadlo přes pět centimetrů nového sněhu, na cestách zůstává také zledovatělá vrstva sněhu do pěti centimetrů, a silničáři proto ve vyšších polohách doporučují motoristům při jízdě zvýšenou opatrnost.

Podle meteorologů by dnes mělo na východě Čech být zataženo až oblačno, na většině území má celý den pršet, ve vyšších polohách sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají na pět stupňů Celsia nad bodem mrazu, bude foukat silný nárazový vítr, jeho rychlost může dosahovat až 100 kilometrů v hodině. V horských oblastech se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje.