Pro dnešní den platí v kraji také upozornění na možné tvořící se sněhové jazyky ve vyšších polohách. Už ve středu panovalo na Sněžce chladné počasí, kdy mrznoucí déšť se sněhem střídaly čistě sněhové přeháňky.

Odpoledne hlásily stránky Českého hydrometeorologického ústavu v Peci pod Sněžkou přírůstek čtyř milimetrů srážek za posledních šest hodin, což bylo nejvíc v celé republice. Teplota v Peci se pohybovala kolem dvou stupňů Celsia, na Sněžce byla kolem dvou stupňů pod bodem mrazu.

Dnes (21. října 2010) by měl na území České republiky vrcholit příliv studeného vzduchu od severozápadu. Očekává se oblačno, přechodně až zataženo. Zpočátku na většině území sněhové nebo smíšené přeháňky, které budou během dne při postupně proměnlivé oblačnosti přecházet v polohách pod 500 metrů nad mořem do srážek dešťových a později budou ustávat.

Přesto by se řidiči v horských oblastech měli mít na pozoru. Silný západní vítr, který bude v nárazech dosahovat až 20 m/s, by mohl v kombinaci se sněhovými srážkami vytvářet první jazyky.

V pátek meteorologovéočekávajískoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Během dne bude oblačnosti přibývat.