Parlamentní poslanec Evžen Snítilý (ČSSD) souhlasil s exkluzívním rozhovorem pro východočeské mutace Deníku. Čtenáři mají rovněž příležitost položit zřejmě nejjmenovanějšímu voliteli Václava Klause libovolné otázky.

K dotazům využijte diskusního okénka v dolní části článku.

 

Evžen Snítilý (* 2. května 1954) je český politik. Od roku 1996 je poslancem Parlamentu ČR za Českou stranu sociálně demokratickou.

Volba prezidenta 2008

Snítilý na sebe upozornil především během prezidentské volby v roce 2008, kdy v první volbě nevolil Jana Švejnara, k jehož podpoře se usnesl poslanecký klub ČSSD. Před třetím kolem první volby Snítilý zkolaboval a musel být převezen do nemocnice. ČSSD vyjádřila názor, že se zhroutil pod nátlakem členů ODS, kteří prý na něj tlačili, aby volil jejich kandidáta Václava Klause. ODS toto popírá a tvrdí, že nátlak na Snítilého vytvářeli sociální demokraté.

Dne 15. února 2008, před druhou volbou prezidenta, bez bližšího zdůvodnění oznámil, že bude volit kandidáta ODS Václava Klause. Téhož dne byl vyloučen z poslaneckého klubu ČSSD. Prohlásil však, že nadále bude nezařazeným poslancem, který bude hlasovat stejně jako ČSSD.