I když se občas tvrdívá, že lidé jsou  stále bezohlednější a myslí jen sebe, sobota prokázala  opak. K nákladnímu  nádraží  již dopoledne mířily desítky  dárců.

Mladí, zástupci střední a  starší generace  sem do přistaveného vagonu broumovské diakonie  přinášeli vše, co sociálně slabší rozhodně upotřebí.

„Zdaleka tu nejsem poprvé. Myslím, že by bylo škoda, aby věci, které se ještě dají využít, skončily u kontejneru,“ řekla Hradeckému deníku Jana Kobíková z Hradce Králové.

„Už jsem tu byla třikrát nebo čtyřikrát a myslím, že ty věci si ještě někteří potřební užijí,“ doplňovala Jaroslava Čihulková z Hradce Králové. Ta s sebou k nákladnímu nádraží ještě přiváděla další dvojici žen, které přesně nevěděly, kde vagon diakonie stojí.

Další lidé sem přicházeli pěšky, dárky přiváželi i na kolech, ale také v osobních autech či dodávkových vozech. Mnozí se ještě pracovníků diakonie vyptávali, kdy bude další termín sběru a co přesně mohou příště přinést.

Dokonce se tu zastavila hlídka hradeckých strážníků, jež se zajímala, jestli pracovníci diakonie nemají nějaké problémy.  A když  strážníci viděli, jak se tu chvílemi tvoří fronty, s povděkem to kvitovali. „Je vidět, že lidé ještě  sociální cítění neztratili,“ komentoval to jeden z nich.

Vagon, kam se vejde deset až dvanáct tun zboží,  se také velice rychle začal plnit.  Někdo přinesl zimní ošacení, jiný  cíchy a skleničky, další přidal elektrický gril,  kávovar nebo  ramínka.

Připomeňme jen, že  další sbírku  potřebných věcí  Diakonie Broumov  připravuje na soboty 14. dubna a 16. června, vždy od devíti do sedmnácti hodin.