Nic na tom nezměnil ani dřívější neúspěch, kdy žádost o dotaci nebyla vyslyšena. Provozovatel celoročně využívaného rekreačního zařízení však zvažuje, že původní záměr rozšíří o vytápění. Nutí ho k tomu změněné podmínky pro čerpání dotací z operačního programu EU.

„V tuto chvíli tam je, že minimální náklady na realizaci musí být půl milionu korun. Původně zamýšlené využití jen pro ohřev vody by tuto podmínku nesplňovalo. Uvažujeme tedy o tom, zda projekt nerozšíříme o topení,“ uvedl správce tábora Tomáš Matuška.

Jasno chtějí mít co nejdřív, aby mohli o dotaci žádat už v příštím roce Tábor si od případného rozšíření projektu slibuje vyšší úspory. „Roční náklady na ohřev vody a vytápění jsou u nás kolem 200 tisíc korun. Odhaduji, že při využití sluneční energie by u vytápění poklesly o čtvrtinu a u ohřevu vody až o dvě třetiny,“ odhaduje.

Rozšíření projektu by však znamenalo několikanásobné zvýšení nákladů na uskutečnění. Měla by je však vyvážit dotace, která může činit až 90 procent nákladů. Bez ní se tábor do této investice nepustí.