Hlavním tématem setkání, které pořádalo oblastní sdružení ODS, byla reforma justice. Ministr Jiří Pospíšil řekl, že královéhradecký krajský soud patří k nejlepším.

„Je příkladem třeba v tom, co se týká délky soudního řízení a vyřizování soudních spisů. Východočeská justice obecně patří k těm, které kvalitně a v nejkratší době vyřizují jednotlivé soudní agendy a případy, a v tom je vzorem hlavně královéhradecký soud,“ řekl. Při objasňování reformy justice hovořil rovněž o elektronickém vedení a podávání spisů.

V diskusi vystoupil také 80letý Jaroslav Jelínek. Požádal ministra, aby prověřil jeho kauzu, která se táhne devět let. Jde prý o byrokratické řízení některými úředníky a krajského správního soudu týkající se odstranění černé stavby, které Jaroslav Jelínek požaduje. „Pane ministře, jste moje poslední naděje,“ řekl.

Na otázku Hradeckého deníku, zda ministr neuvažuje o odvolání nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké, která to nedávno v Hradci nepřímo připustila, uvedl, že nemá důvod vládě toto navrhnout. Souhlasil však, že celá kauza Čunek je hodně nešťastná i vzhledem k úniku informací ze spisů.
Náměstkem ministra je také Hradečák, člen zastupitelstva města Pavel Staněk, který na besedě rovněž nechyběl.

Rozhovor s Renátou Veseckou: (klikněte na adresu článku) hradecky.denik.cz/vesecka