Můžete tam svůj manželský slib vyslovit v úzkém rodinném kruhu. Výborně se hodí pro ty, kteří chtějí manželství uzavřít nenápadně a skromně. A zájem skutečně je. „Poprvé tam byli oddáni snoubenci 10. února a rozhodně nebyli jediní, celkem si své ano řeklo dvacet pět párů," potvrzuje Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

Místnost na magistrátu láká také homosexuální páry. 
V Hradci jich partnerství uzavřelo celkem osm (šest párů gayů a dva lesbické páry), z toho pět využilo právě místnost pro skromný obřad. Tři mužské páry se nechaly oddat v domě U Špuláků.

Jinak se přímo na úřadě brali snoubenci především ve středním a starším věku, spíše rozvedení, ale byly mezi nimi i mladší páry, které vstupovaly do manželství poprvé.

Nejmladšímu ženichovi bylo 30 let a nejstaršímu 76 let. Nejmladší nevěstě, kterou přivítaly matrikářky v obřadní síni v budově magistrátu, bylo 29 let a nejstarší 69 let.


Obřadní místnost v budově magistrátu přilákala i páry
z okolních měst, například 
z Chocně.
„Několik snoubenců se nás předem ptalo na prostředí
 a průběh celého svatebního obřadu a pak možnost také využily," dodává Magdaléna Vlčková. Párům, které na svatbu přijely dokonce bez svědků, to odsvědčily pracovnice matriky.

Úřad snoubencům nabízí i možnost zarezervovat si termín svatby přes internet. Jde o podobný způsob, jakým si občané rezervují volné termíny pro vyřízení osobních dokladů.

„O službu je velký zájem," potvrdila již dříve Ľudmila Ducháčová, vedoucí správního odboru královéhradeckého magistrátu.