Byt, který naplnil jeden ze sousedů odpadky, je totiž od soboty vyklizený.

O úklid se podle informací Deníku postarala rodina onoho „sběratele“, jehož psychický stav nakonec vyžadoval hospitalizaci.

„Chci říct jen to, že je byt uklizený a že podnikáme další kroky, víc se k této věci vyjadřovat nebudu,“ sdělila Deníku příbuzná muže.

Sousedům, kteří se obávali, že v domě může vypuknout požár, a které obtěžoval zápach, jenž z bytu vycházel, si tak mohou oddechnout.

„Má to šťastný konec, můžeme se vrátit domů. Byt je vyklizen,“ uvedl Radek Matyáš, který se skládkou v bytě přímo sousedil.

Před časem svůj domov spolu s manželkou a malou dcerkou opustil, protože se obával o zdraví a život své rodiny. Soused totiž jednou dokonce napadl Matyášovu manželku. „Plivl na ni. Přitom ona se ho ještě celou dobu zastávala, bránila ho, že je psychicky nemocný. Ohlásili jsme to na policii,“ uvedl před časem Matyáš.

Situace v domě byla neúnosná několik měsíců.

Soused svůj byt naplnil odpadky do té míry, že měl problém dostat se dovnitř, a začal je hromadit i na chodbě. Kvůli tomu tam začala létat hejna much, proti kterým nepomáhaly ani mucholapky, jež sousedé na chodbě rozvěsili. Vzhledem k tomu, že muž kouřil, měli všichni obavu z požáru, sousedé proto nainstalovali na chodbu i požární hlásiče.

Řešili však i opačný problém: to když ucpaná toaleta vytekla a fekálie začaly protékat stropem do bytu v nižším patře.
Díky spolupráci poškozených a stavebního bytového družstva se podařilo, aby na souseda byl vydán návrh na předběžné opatření.

Soud mu vyhověl a řekl, že sběrač musí svůj byt vyklidit. To se však ve stanoveném termínu nestalo. Nakonec se do složité situace vložila mužova rodina, která byt v sobotu vyklidila.