Dejme našim starým věcem nový život, hlásal letos v červenci projekt Američanky Lindsey Elms. Mladá žena u léta nevyužívané malšovické zastávky MHD vytvořila koutek, kam lidé odkládali nepotřebné věci a kdo chtěl, ten si odsud naopak cokoliv a zdarma odnesl. Nápad získal brzy obrovskou oblibu a kolem stanice panoval denně čilý ruch.  Když magistrát „krámek" po čtyřech týdnech nechal jako černou skládku odstranit a veškeré věci skončily bez upozornění na sběrném dvoře, místní sepsali petici na jeho podporu. A nezůstalo jen u podpisů. „Sousedské sdílení" by se mělo v plné parádě vrátit.

„Komise místní samosprávy Malšovice rozhodla, že podpoří náš společný prostor, pokud splníme podmínky od Magistrátu města Hradce Králové," potvrdila informaci Lindsey Elms.

Získají povolení?

Ta se nyní pokusí získat k pokračování bazaru povolení k záboru veřejného prostranství. „Jednou z možnosti je žádat o dlouhodobé používání pozemku před objektem a žádat o symbolické ceny nájmu pro charitativní účely. Rozhodnutí může trvat až dva měsíce," vzkazuje svým podporovatelům Američanka žijící v Hradci a dodává, že uvítá kohokoliv, kdo by chtěl přidat ruku k dílu.