I pro tento ročník organizátoři připravili bohatý program. Návštěvníky čeká klaunské představení Pepíno a pudlíci, vystoupení šermířské skupiny Rebels, divadlo GEPETE, dětský muzikál a Pohádkové zpívající princezny. Na nádvoří bude připraven řemeslný jarmark včetně výroby korálků, ručně malovaných šatů, keramiky a dalších stánků.

V zámeckém parku najde útočiště také ležení dětské skupiny historického šermu LEGENDA AUREA. Divadýlko pro nejmenší prince a princezny se uskuteční před zámkem pod borovicí.

Od 11 do 17 hodin bude v zámku probíhat speciální prohlídka Z pohádky do pohádky. Celé horní patro zámku se tak promění v pohádkovou říši. V jednotlivých komnatách budou čekat pohádky, kterými přítomné provede průvodce v pohádkovém kostýmu. Královské soutěže budou probíhat na malém nádvoří od 11 hodin.

Ve 13 hodin poddané z balkónu zámku přivítá král Květoslav a královna Jasmína a slavnostně zahájí další program. Poté se odeberou do Sloupového sálu na zámku a budou přijímat audience.  Děti obdrží Královský glejt o přijetí do šlechtického stavu.

Děti za vstupné zaplatí 100 korun, dospělí o padesát korun více. Rodinné (2+2) pak stojí 450 korun. S Hradeckým deníkem můžete ples navštívit zadarmo. Stačí odpovědět na otázku: Komu patří zámek Karlova koruna? Správné odpovědi posílejte se svým jménem a telefonním číslem na e-mail kamila.mala@denik.cz do středečních 18 hodin.