Ode dneška každý všední den po 14. hodině zazní na frekvencích Českého rozhlasu Hradec Králové jedna soutěžní otázka. Její znění vyjde tentýž den ráno v našem Deníku. Spolu s ní zveřejníme i jméno výherce z předchozího dne a ceny, o které se právě hraje. Budou to především knížky, vstupenky na kulturní akce a nákupní poukázky. Během soutěže bude navíc jeden den v týdnu prohlášen za „šťastný“ a k cenám přibude pobyt v lázních, fotoaparát, velký cestovní batoh nebo přehrávač mp3. Součástí prázdninové soutěže je také možnost posílat do rozhlasu fotografie zajímavých míst Hradce Králové. Snímky do soutěže můžete posílat na adresu Český rozhlas Hradec Králové, Havlíčkova 292, 501 01 Hradec Králové, případně na e-mail soutez@hk.rozhlas.cz.

Otázka pro dnešní den zní:

 

Město Hradec Králové je centrem východních Čech. Jeho historie je velmi bohatá. Už na přelomu 12. a 13. století se původní knížecí hradiště začalo měnit v město, které bylo poprvé připomenuto v roce 1225 v listině jednoho českého krále. Znáte jeho jméno?

 

Otázku uslyšíte dnes mezi 14. a 15. hodinou ve vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové, kam také můžete zatelefonovat správnou odpověď.
Dnes se hraje o knihu Hradec Králové – historické pohlednice, autoatlas Česká republika a lodní lístek pro dvě osoby na služby Hradecké paroplavební společnosti.