„Ke ztvárnění tabla nás vedla čtyřletá třídní tradice. Ta začala na seznamovacím kurzu v prvním ročníku, kde jsme se prezentovali tancem American square dances,“ vysvětlil námět westernového tabla jeden ze studentů Jiří Plachta.

Country tance pak prý třída předvedla ve zdokonalené formě i na svém maturitním plese, a tak bylo o osudu tabla rozhodnuto. „Nápadů bylo hodně, ale nakonec jsme se shodli právě na tomto motivu,“ řekl Jiří Plachta.

Tablo studenti ztvárnili netradičně jako plakát, na němž je přehled hledaných zločinců, které za ukradené bankovky s portrétem třídní učitelky hledá šerif zosobněný ředitelem školy.

Soutěžící tabla:

1. Třída 4 N, SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové.


2.
Třída Z4, Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové, třídní je Zdeněk Hofman. Podkladem tabla jsou projekty, které za čtyři roky vytvořili.

3. Třída 4.BO, Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hradec Králové. Třídní učitelkou je Taťána Tomášková. Ke ztvárnění tabla vedla tradice třídy: seznamovací kurz v prvním ročníku s tancem American square dances, vystoupením na maturitním plese.

4. Třída 4S, Střední umělecko-průmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, studujní obor: umělecko-řemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské, tedy umělečtí truhláři. Třídní učitel se Karel Kubín. Samotný podklad tabla tvoří dubový kmen říznutý napříč, název školy je vyroben ze švestkového dřeva a jmenovky jsou borovicové. Studenti jsou fotografováni s tradičním ručním nářadím ve skladu s řezivem.

5. Třída 2.NS, SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku. Třídní učitel je Mgr. Radoslav Vrkoslav.

6. Třída 6.C Gymnázia v Novém Bydžově.

Výsledky ankety:

1.) 4. BO Obchodní akademie Hradec Králové......­...................23,4 %.........1617 hlasů
2.) 2. NS SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku Hr. Králové........19,7 %.........1361 hlasů
3.) 4. N SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku Hr. Králové......­…19,3 %.........1333 hlasů
4.) 4. S SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku Hr. Králové......­…18,7 %.........1291 hlasů
5.) 6. C Gymnázium Nový Bydžov.......­.............­.............­.........17,9 %.........1233 hlasů
6.) Z4 SPŠ stavební Hradec Králové......­.............­.............­........1,0 %..........70 hlasů

Více o soutěži čtěte ZDE:

LENKA KAŠPAROVÁ