Kompletní rekonstrukcí prošla také přilehlá budova obecního úřadu. Novou podobu dostala zasedací místnost, která bude sloužit především zastupitelům. Vzniklo i sociální zařízení, jež v budově chybělo. Před areálem a obecním úřadem přibylo také několik parkovacích míst.

„Celá stavba přišla na více než 2,8 milionu korun. Skoro 2,6 milionu jsme získali z evropských dotací od ministerstva zemědělství,“ uvedl starosta Sovětic Aleš Krátký.

Obec hodlala areál i objekt úřadu dokončit do konce prázdnin, kdy Sovětice slaví 640 let od první písemné zmínky. „To se nám podařilo a jsme velice rádi. Obyvatelé to od nás mají jako takový dárek,“ říká starosta Krátký.

Oslavy vypuknou v sobotu v 9 hodin a po celý den je přichystán pestrý program. Na improvizovaném pódiu se objeví skupina mužoretů Artróza.

Po poledni bude k vidění ukázka historického šermu. Svou techniku předvedou dobrovolní hasiči a oddíl nejmenších požárníků sehraje nacvičenou záchrannou akci, s níž se účastnil Mezinárodních hasičských her v Ostravě.

Pro milovníky adrenalinových sportů bude k dispozici paintball a všichni příchozí si pochutnají na posvícenských koláčích. O hudební doprovod se postará Miloš Výborný.