Do stavby sportovního areálu a obnovy budovy obecního úřadu za bezmála tři miliony korun se pustili místní zastupitelé v čele se starostou. „O vybudování víceúčelového sportovního hřiště, dětského hřiště a zasedací místnosti v objektu úřadu jsme uvažovali již delší dobu. Nyní se nám podařilo získat peníze z fondu Evropské unie, a tudíž nám nic nebránilo začít,“ říká starosta Aleš Krátký.

Bez dotace by se obec s ročním rozpočtem kolem dvou milionů korun do stavby nepustila. „Neměli bychom na to peníze,“ dodal Krátký.
V budově stávajícího obecního úřadu vznikne zasedací místnost pro 60 osob s novým sociálním zázemím. „Chtěli bychom, aby tento prostor sloužil nejen zastupitelům, ale i lidem při různých oslavách či setkáních,“ říká Krátký.

V okolí se již pomalu rýsuje hřiště s umělou trávou, které bude sloužit ke hraní volejbalu, basketbalu, tenisu i malé kopané. Druhé hřiště využijí hlavně maminky s malými dětmi.

Dominantou se stane hrad s prolézačkou. Nebudou však chybět ani houpačky a další atrakce. Přibude také parkoviště pro pět aut. „Z více než 2,8 milionů jsme z evropských peněz získali 2,5 milionu korun,“ doplnil Krátký.

Slavnostní otevření celého areálu plánuje obec na konec prázdnin.