Seniorka má od mládí problém s krční páteří. Nemohla pořádně otáčet hlavou, cvičení ji pomohlo i s tímto problémem.

Dobrá kondice je důležitá pro fyzické i duševní zdraví. Pravidelná pohybová aktivita zvyšuje odolnost organismu, zlepšuje činnost srdce, upravuje činnost střev, zvyšuje svalovou sílu a udržuje dostatečný rozsah pohybu v kloubech. Všechny tyto aspekty jsou důležité pro nejen pro starší lidi ale pro osoby všech věkových kategorií.

Ve vyšším věku dochází k rychlejšímu úbytku svalové hmoty, k celkovému zpomalení metabolismu a bolesti kloubů a zad jsou častější. O to víc je pravidelná pohybová aktiva důležitá. Jaký pohyb však zvolit, aby byl bez bolesti?

Řešením může být pravidelné cvičení v závěsném systému Redcord. Redcord je systém lan a popruhů pro cvičení v nestabilním prostředí s váhou vlastního těla. Využívá se v rámci metody Neurac v oblasti medicíny, welness-fitness a sportu.

Starší lidé  poznají výsledky cvičení hlavně v běžném životě. „Pro ně je nejdůležitější sebeobslužnost. Vstávání, dojit si na toaletu bez bolesti, sejít schody nebo například nakrájet brambory, aby je při stání nebolely nohy," vysvětlila Alice Hamáčková, zakladatelka Redpoint clinic a vedoucí týmu fyzioterapeutů.

Na klinice se lidé nejen zbavují bolesti, ale sportovci také zvyšují svou výkonnost. Potkáte zde také skupinu lidí s Parkinsonovou nemocí.

Přijít na Redpoint kliniku ale může kdokoliv, odborníci ho vyšetří a rozhodnou, jak je třeba cvičit. Vybrat si může z individuálních nebo skupinových lekcí.

Cvičení za pomoci speciálního závěsného systému.