Velké zděšení vzbudila u hradeckých hokejových fanoušků slova předsedy představenstva klubu Miroslava Schöna, který se koncem června nechal slyšet, že pokud zastupitelé v srpnu na třetí pokus neschválí poskytnutí osm milionů korun společnosti Mountfield HK na krytí ztráty z provozu zimního stadionu, mohlo by to znamenat poslední sezonu Mountfieldu v Hradci Králové. "Pokud by se to stalo, může se stát, že odstoupíme od akcionářské smlouvy. Radši odstoupím, než abych se s městem soudil,“ vzkázal tehdy politikům šéf Mountfieldu. Zatímco primátor Alexandr Hrabálek situaci uklidňoval a označoval ji za lapálii, zástupci nejsilnější koaliční strany měli vůči hokejovému klubu řadu otázek. V květnu hlasovali pro poskytnutí osmi milionů jen 4 z 12 zvolených zastupitelů za hnutí ANO. „Chceme si vyjasnit, zda je smlouva o krytí ztráty v pořádku,“ řekl v červnu Jiří Langer (ANO) s tím, že pomoci by měla schůzka zastupitelů s vedením klubu.

Schůzka se uskutečnila minulý týden a její výsledek je pro hokejové fanoušky uklidněním. "Podle mě dopadla dobře. Spoustu věcí nám generální manažer Aleš Kmoníček vysvětlil a na naše otázky odpovídal. Když jsme o tom v květnu hlasovali, bylo to nešťastně nazvané. Nejde o krytí budoucí ztráty, ale o zálohovou platbu. Ve chvíli, kdy by ta ztráta byla nižší, město dostane ten rozdíl zpátky. Budu tentokrát hlasovat pro," řekl včera Deníku pirátský zastupitel Pavel Vrbický s tím, že na samotnou akcionářskou dohodu se ale ještě chce podívat blíže. "Chci mít jistotu, že jsou peníze pod kontrolou, našel jsem odezvu i u ANO, HDK nebo Koalice pro Hradec (KPH)," doplnil Vrbický. Pro poskytnutí dotace budou hlasovat i další opoziční zastupitelé. "My na to máme dlouhodobě jasný pohled, že to, co je v akcionářské smlouvě mezi městem a Mountfieldem, by se mělo plnit," potvrdila Pavlína Springerová z HDK a podobně hovořil i Lubomír Štěpán z KSČM. "Budu hlasovat pro uhrazení ztráty," potvrdil. Zastupitelé KPH se doposud nerozhodli, na více informace zatím čeká i koaliční Změna pro Hradec a Zelení. Dlouhodobě jasný je postoj ODS. Všichni její zástupci hlasovali pro už v květnu. "Věřím, že na srpnovém zastupitelstvu to projde," řekl primátor Hrabálek před několika týdny.

Další hlasy by mělo nakonec dodat i hnutí ANO. "Myslím, že všechno vyřeší dodatek k akcionářské dohodě. Ztráta je zřejmá a vysvětlili jsme si, jak to funguje," uvedla náměstkyně primátora Monika Štayrová. Dodatek má rozptýlit pochyby o tom, že jsou zálohové platby v souladu s akcionářskou smlouvou.