V úterý hradecký okresní soud formálně doplnil své původní rozhodnutí o zamítnutí části, v níž se sociální demokracie domáhala po Jaroslavu Krtičkovi částky 635 tisíc korun. „Jinak je naše rozhodnutí nezměněné,“ řekla soudkyně Milena Rejchová.

Soudní spory někdejšího majitele Taneční školy Krok Jaroslava Krtičky a ČSSD se táhnou už dvanáctý rok. Krtička jedno řízení prohrál a soud mu uložil, aby ČSSD zaplatil deset milionů korun. Na konci roku 2017 na něj byla dokonce uvalena exekuce.

V druhém řízení Jaroslav Krtička usiloval o 7,32 milionu korun, které vložil do opravy Střelnice, kdežto ČSSD po něm chtěla 635 tisíc korun. Advokát Martin Vlk, který u soudu zastupuje ČSSD, však sedmimilionovou částku zpochybnil. Uvedl, že znalec, který částku stanovil, nezohlednil, že stavba nebyla zkolaudována.

Soud se však loni přiklonil k tanečnímu mistrovi a přiřkl mu 6,64 milionu korun. „Nárok Jaroslava Krtičky byl shledán jako důvodný,“ prohlásila tehdy soudkyně.

„Pro nás z toho vyplývá jeden konkrétní závěr, že pohledávky ČSSD vůči panu Krtičkovi stále ještě převyšují to, co pan Krtička požaduje po ČSSD,“ řekl Deníku Martin Vlk.

Už na počátku minulého roku ČSSD navrhla Krtičkovi dohodu. „Případy se táhnou už jedenáctým rokem, proto je lepší udělat 'velkou nulu' a říci si, že spory ukončíme a exekuce zastavíme. A nebudeme si vzájemně nic platit,“ uvedl Martin Vlk.

Jaroslav Krtička však návrh odmítl. „Na 'velké nule' jsme se nedohodli, padlo to. Zkusíme věc dohrát do konce,“ řekl jeho právní zástupce Tomáš Těmín.

Podle něj Jaroslav Krtička dohodu odmítl i přesto, že by pro něj byla výhodná.

Jaroslav Krtička se svou taneční školou vyhrál v roce 2002 výběrové řízení na pronájem Střelnice, která patří ČSSD. Bývalé kino přebudoval na taneční a společenský sál. Pak se však strany nepohodly a už v roce 2007 vedení ČSSD oznámilo, že chce, aby Krtička provedené stavební úpravy zase zboural nebo uvedl do původního stavu. Zatímco ČSSD od tanečního mistra žádala několik milionů korun za nájem, Krtička požadoval, aby mu zaplatila za provedenou opravu. Spory pak skončily u soudu.

Existuje ještě jedna žaloba sociální demokracie na Jaroslava Krtičku, která se pohybuje v řádech statisíců až milionů korun. Také tato pře se týká užívání sálu v hradecké Střelnici.