V září roku 2012 královéhradecký soud žalobu vlastníků zamítl. Podle soudkyně, která případ řešila, byla žaloba chybně formulována. Bažant se však odvolal a Vrchní soud v Praze případ vrátil do Hradce Králové s tím, že žalobci mají dostat možnost žalobu doplnit.

U krajského soudu se nyní případem zabývá soudce Jan Fifka. Včera strany upozornil, že jednání se musí uskutečnit znovu. Nevyloučil, že se soud pojede podívat na místo, kde vyvlastněné pozemky leží.

Bažant včera novinářům řekl, že chce, aby za svůj majetek dostal náležitou odměnu. „Když mi někdo násilím sebere pozemky po mých předcích a o 400 metrů dál někdo jiný dostane 1100 korun za metr čtvereční, a já dostanu osm, respektive 38 korun, tak je někde zřejmě nějaká vada," prohlásil. Pozemky chtěl státu prodat za cenu přibližně 200 korun za metr čtvrteční. K soudu už podal i žalobu ohledně náhrady škody, toto řízení však bylo přerušeno.

Podle Bažanta už byly vyvlastněné pozemky zastavěny. Žalobci také vadilo, že stát vykoupil pouze pozemky pod sjezdem z dálnice a jemu zbyly dvě malé parcely v těsném sousedství autostrády, které podle něj není možné využívat.

Dálnice D11, kde stavbaři nedávno obnovili práce, končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Pro dostavbu dálnice D11 chybí státu získat polovinu pozemku o výměře 0,27 hektaru, který vlastní farmářka Ludmila Havránková. Druhou polovinu prodala Jaroslava Štrosová městu Hradec Králové.